banner262

Şanlıurfa’nın Bürokrasideki Gururu

Şanlıurfa’nın bürokrasideki gururu olan son Vali’ler Kararnamesi ile Kocaeli Valiliğinden Diyarbakır Valiliği’ne atan ve halen bu görevi yürüten Hasan Basri Güzeloğlu,geçmiş yıllarda yılın valisi olarak aldığı ödülü bir kez daha almak için aday.

İstanbul Marka ve Kariyer Etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilecek olan 1.Türkiye Altın Marka Ödüllerinin halk oylaması başladı.Yılın Valisi kategorisinde Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun yanı sıra İstanbul Valisi Vasip Şahin,Kocaeli Valisi Hasan Aksoy,Antalya Valisi Münir Karaloğlu,Muğla Valisi Esengül Civelek olmak üzere beş aday yarışacak.

Oylamaya katılmak için http://anket.altınpalmiye.comweb adresinden oy verilecek.Her IP’ten sadece bir oylamanın yapılabileceği,sonuçların 21 Kasım 2017’de açıklanacağı belirtildi.

Şanlıurfa’nın hatta Güneydoğu’nun medarı iftaharı olan hemşehrimiz Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun bu gururu bir kez daha yaşatması için özellikle Şanlıurfa’da ki STK’lar,Belediyeler başta olmak üzere ben Urfalıyım diyen her kes oy verme işlemine katılmalıdır.Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun bir kez daha “Yılın Valisi” olmaya aday gösterilmesi Şanlıurfa’da sevinçle karşılandı. Şanlıurfa’lılar Vali Güzeloğlu’nun Şanlıurfa için bir gurur vesilesi olduğunu belirterek duygularını şöyle dile getirdiler;”Hemşehrimiz Vali Hasan Basri Güzeloğlu,11 yıldır kesintisiz Valilik Makamında oluşu ne kadar başarılı bir idareci olduğunun ispatıdır.Görev yaptığı illerde halkla iç içe olmuş,Devlet Millet kucaklaşmasının en güzel örneklerini sunmuş,gönülleri fethetmiş bir Valimizdir.Türkiye’de böyle idarecilerimiz olduğu müddetçe bu vatan bölünemz,parçalanamaz. Bu Milletin hizmetkarıyım diyen Cumhurbaşkanımız kendisi de aynı duygularla bürokratlarından vaz geçmiyor.Bu isimlerden birisi de hemşehrimiz Vali Güzeloğlu’dur.Öyle ki ülkenin bu zor günlerinde sorumluluk alanı geniş ve Türkiye Mozaigini oluşturan Diyarbakır’ı Vali Hasan Basri Güzeloğlu’na teslim etmiştir.Vali Güzeloğlu,Diyarbakır’a gelir gelmez,halkla bütünleşmiş,bölgenin hassasiyetlerini bilerek kısa sürede Millet Devlet bütünleşmesini sağlamıştır.İşte hizmet kariyeri başarılarla dolu bir hemşehrimizi Yılın Valisi olarak seçmek boynumuzun borcudur” diyerek duygularını dile getirdiler.

www.urfagap.com Yönetim Kurulu Başkanı Gazeteci Fuat Erbülbül’e konu ile ilgili görüşlerini bildiren Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu; “Değerli hemşehrilerimin İstanbul Marka ve Kariyer Etkinlikleri kapsamında yılın valisi kategorisinde aday gösterilmemden ötürü şahsıma gösterdikleri ilgiden dolayı müteşekkirim.Şunu belirteyim ki bizim desturumuz Milletin Gönlünde yer edinmektir.Çünkü ödüller milletin gönlünde değer bulduğu zaman anlam kazanır.Bizler bu devletin bir idarecisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi “Bu Milletin Hizmetkarıyız”.Pek tabi ki marifet iltifata tabidir vecizesinden yola çıkarak “Yılın Valisi” kategorisinde aday gösterilmek bizi hizmet yolunda daha da şevklendirmiştir” dedi.

Vali Güzeloğlu bu vesile ile tüm Şanlıurfalılara selam ve sevgilerini iletti.

Hasan Basri Güzeloğlu Kimdir:

22 Eylül 1964 Ankara doğumlu olan Hasan Basri GÜZELOĞLU idareci bir aileden gelmektedir. İlk, orta ve lise eğitimini yurdumuzun değişik yörelerinde tamamlamıştır. A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 04.07.1985 tarihinde birincilikle mezun olan Güzeloğlu, 1985 yılında açılan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı sınavını da birincilikle kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girmiştir.

Şanlıurfa-Siverek ve Kütahya-Simav İlçeleri Kaymakam Vekilliği yapan GÜZELOĞLU, 1989 yılı Haziran ayında İçişleri Bakanlığında 74. Dönem Kaymakamlık Kursunu ikincilikle bitirerek tercihi ile Kahramanmaraş İli Türkoğlu İlçesine atanmıştır. Sonra sırası ile Elazığ İli Baskil İlçesi, Bitlis İli Güroymak İlçesi, Niğde İli Ulukışla İlçelerinde Kaymakam olarak görev yapmıştır.

10 Eylül 1997 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından başarısı doğrultusunda sınıf yükseltilerek İzmir İli Menderes İlçesi Kaymakamlığı görevine atanmıştır.

Hasan Basri GÜZELOĞLU;

01.02.2003 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2003/5221 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Gümüşhane Valiliği'ne, 25.08.2004 tarih ve 2004/7790 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Karaman Valiliği'ne, 04.04.2006 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan 2006/10355 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Samsun Valiliği'ne, 11.05.2010 tarihli ve 2010/407 Bakanlar Kurulu Kararı ile de Mersin Valiliği'ne, 15.09.2014 tarihli ve 2014/6780 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Kocaeli Valiliğine, 21.06.2017 tarihli ve 2017/10458 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile de ilimiz Diyarbakır Valiliğine atanmıştır.

1987 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıllık süre için İngiltere'ye mesleki inceleme ve staj programı için gönderilen GÜZELOĞLU; Bakanlık ve Valilik düzeyinde çok sayıda Takdir ve Teşekkür belgelerinin yanı sıra çalıştığı il ve ilçelerin ”Fahri Hemşerilik” beratları; bölge, il ve ilçe sivil toplum kuruluşlarından alınmış özel ödül ve başarı belgelerine sahiptir.

Hasan Basri GÜZELOĞLU, Türk İdareciler Derneği ve İçişleri Bakanlığı tarafından birlikte yapılan seçim sonucu 1996 yılı 'Türkiye'de Yılın İdarecisi Hizmet Ödülü'nü almıştır. GÜZELOĞLU ayrıca 2002 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından verilen '2002 Yılı İzmir'de Yılın İdarecisi Hizmet Ödülü'nü de almıştır.

Vali Hasan Basri GÜZELOĞLU, ulusal düzeyde yayımlanan birçok basın organı ve dergi tarafından 'Yılın Valisi' ödüllerini ve 2003 yılı Anadolu Gazeteciler Birliği GAP Oskarı ödül töreninde yılın 'En Başarılı Valisi' ödüllerini kazanmıştır.

Ayşe GÜZELOĞLU ile yaşamını birleştiren Hasan Basri GÜZELOĞLU'nun 2 çocuğu ve 1 torunu bulunmaktadır.

Yayımlanmamış bir adet Sosyolojik Araştırması olan GÜZELOĞLU, İngilizce bilmektedir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner17